середа, 06 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЗСУ ліквідували генерал-майора ВПС збройних сил РФ, - ЗМІ (ФОТО)

Наталя


Російська агресія , Події , Українська армія

ЗСУ ліквідували генерал-майора ВПС збройних сил РФ, - ЗМІ (ФОТО)

views82

24.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

У небі над Луганською областю українські захисники збили винищувач Су-25, завдання на якому виконував генерал-майор ВПС РФ у відставці Канамат Боташев. В результаті - російський офіцер загинув.

Про це повідомляє російська служба ВВС з посиланням на трьох колишніх підлеглих російського окупанта.

За їх словами, вони підтримували зв'язок із Боташевим після закінчення служби. На спілкування з журналістами екс-підлеглі генерала погодилися на умовах анонімності з міркувань особистої безпеки.

Один із них підтвердив, що в Україні Боташев виконував завдання саме на Су-25.

В одному з російських телеграм-каналів учасник повідомив про загибель Баташева: "Загинув Канамат. Район Попасної, 8:25… Перший захід НАР-и (некеровані авіаційні ракети – ред.), другий – бомби… Стінгер на виході з атаки, вибух у повітрі і… Все".

Адміністратор видалив коментар, але інші учасники продовжили обговорення.

Зазначимо, що Боташев - найвисокопоставленіший льотчик, про загибель якого стало відомо. До виходу у відставку він був командиром авіаційного полку.

Припускають, що його участь у повітряних боях може свідчити про те, наскільки складні завдання Кремль ставить перед військовими пілотами РФ в Україні, або ж про брак висококласних пілотів в армії окупантів.

Повідомляється, що Боташев мав клас льотчика-снайпера. За даними міноборони Росії, підготовка такого фахівця займає 10 – 12 років і коштує приблизно 8 мільйонів доларів.

На російських військових форумах можна зустріти твердження, що статус льотчика-снайпера служить не так показником майстерності, як даниною заслуг, і що частіше його дають не тим, хто влучно стріляє, а тим, у кого більші зірки на погонах.

Яким чином 63-річний генерал у відставці опинився за штурвалом Су-25 в Україні, незрозуміло. Колишні підлеглі Боташева припустили, що він "просто не зміг залишитися осторонь".

ЗМІ відправили запит до міноборони РФ з проханням прокоментувати інформацію про можливу загибель Боташева.