п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Жителі окупованого Криму масово залишають півострів

Cіпратов Роман


Російська агресія , Крим

Жителі окупованого Криму масово залишають півострів

views434

17.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

На територію окупованого Криму звозять тіла знищених окупантів, місцеві жителі виїжджають з півострова та ухиляються від примусової мобілізації.

Про це розповіла заступниця постійного представника президента України в Криму Таміла Ташева, передає УНІАН.

За її словами, місцеві зрозуміли, що РФ влаштувала справжню бійню в Україні, а не «спецоперацію», коли морги були переповнені тілами. У перші дні війни в Україні пропагандистська машина намагалася переконати кримчан, що окупанти проводять «спецоперацію», проте переповнені морги на півострові спонукали людей дивитися в очі правді.

Російські окупанти приховують інформацію про знищення флагмана «Москва». За словами Ташевої, невідомо, яка кількість людей вижила: за різними даними, це від 14 до 58 уцілілих російських моряків. Загалом, згідно з інформацією окупаційної та російської влади, на крейсері перебували понад 500 моряків.

«Поки що не можу вам сказати точної реакції на загибель цих моряків і на те, що затонув цей флагман. Я бачила в окупаційних пабліках, що реакція дуже негативна. Всі звинувачують Україну, ніхто не вірить у версію про підпал чи детонування, тобто офіційну версію, яку розповсюджує Російська Федерація», – розповіла Ташева.

Вона також додала, що за 8 років Росія перетворила Крим на суцільну військову базу. Перекидання військ для нового вторгнення в Україну було стрімким. Проте кримчани згодом зрозуміли, що це війна, а не «спецоперація».

«Коли почали масово привозити людей в морги, використовували частково залізничну дорогу. За нашими даними, навкруги Сімферопольського залізничного вокзалу був відчутний запах трупів. Відповідно, люди зрозуміли, що війна або «спецоперація», яка нібито далеко, їх торкнулася. Наприклад, Шоста лікарня міста Сімферополя, Джанкойська лікарня були повністю зайняті для воєнних цілей, для лікування. За нашими даними, по всьому Криму лікарів змушують, як вони пишуть у листі від окупаційної адміністрації, який був у нашому розпорядженні, «добровільно» відправлятися у так звані республіки «ЛНР» і «ДНР». Кримські лікарі на це реагують: зрозуміло, що вони не хочуть туди їхати. Тобто і лікарів використовують у таких цілях», – повідомила Ташева.

Вона додала, що РФ не вважає кримчан своїми громадянами, хоч і анексувала територію, на якій вони живуть. Жителі Криму, тим часом, виїжджають з півострова та ухиляються від примусової мобілізації.