понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
За порушення законів та звичаїв війни судитимуть колишнього кримського суддю

Cіпратов Роман


Право

За порушення законів та звичаїв війни судитимуть колишнього кримського суддю

views162

27.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Сімферопольського районного суду Криму за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як встановило слідство, після окупації Криму Росією обвинувачений зайняв «посаду» судді незаконно створеного окупантами Сімферопольського районного суду Республіки Крим. На цій «посаді» він безпосередньо реалізовував політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

Зокрема, у 2017 році суддя незаконно розглядав «обвинувальний акт» щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу за фактом його виступу у прямому етері українського телеканалу «АТR» та нібито закликів до порушення територіальної цілісності країни-агресора.

«Під час розгляду «справи», суддя незаконно керувався кримінальним та кримінально-процесуальним законодавством Російської Федерації. Також проігнорував ряд доказів, що спростовували висунуте обвинувачення, у тому числі висновки експерта та спеціаліста, де зазначалось, що вказана публікація «не може сприяти порушенню територіальної цілісності РФ», – йдеться у повідомленні.

Позбавивши заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу права на справедливий суд, обвинувачений незаконно засудив його до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні із забороною займатися публічною діяльністю протягом 2 років.

Також у відомстві зазначили, що раніше стосовно зловмисника до суду було скеровано обвинувальний акт за фактом державної зради. Наразі він перебуває на розгляді у Шевченківському районному суді м. Києва.

Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.