четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Юристи пояснили, яке покарання може очікувати громадян за порушення комендантської години

Світлана Макарова


Суспільство

Юристи пояснили, яке покарання може очікувати громадян за порушення комендантської години

views634

15.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Українці, які порушують комендантську годину, запроваджену на час воєнного стану, можуть бути затримані патрулем або оштрафовані.

Детальне пояснення надали юристи, пише "Апостроф".

Зазначається, що для перебування у нічний час на вулиці необхідні спеціальні перепустки та посвідчення, які видає військова комендатура.Перевіряти наявність спецперепустки можуть патрулі.

Патрульні мають право:

  • затримувати та доставляти до органів Національної поліції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;
  • відповідно до законодавства застосовувати заходи фізичного впливу, зброю та спеціальні засоби;
  • перевіряти в осіб посвідчення, документи, що засвідчують особу, документи, що підтверджують законність перебування на території України, та пропуску, а у разі їх відсутності — затримувати відповідних осіб та доставляти до органів чи підрозділів Національної поліції для встановлення особи;
  • тимчасово обмежувати чи забороняти на вулицях, дорогах та інших громадських місцях перебування чи пересування осіб, рух транспортних засобів, зокрема транспортних засобів іноземних, консульських установ чи представництв міжнародних організацій.

За відмову від виконання законного розпорядження чи вимоги патруля загрожує штраф, громадські чи виправні роботи чи адміністративний арешт на 15 діб. У разі, якщо порушник чинить опір, то йому загрожує штраф у розмірі від 17 000 до 34 000 грн або ж позбавлення волі до п'яти років.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі