понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЮНЕСКО ухвалила рішення про святкування ювілеїв великих українців – Соломії Крушельницької та Григорія Сковороди

Мартирос Григорян


Суспільство

ЮНЕСКО ухвалила рішення про святкування ювілеїв великих українців – Соломії Крушельницької та Григорія Сковороди

views201

22.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Виконавча рада Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури ухвалила рішення «Пропозиції держав-членів щодо відзначення пам’ятних дат у рамках ЮНЕСКО у 2022-2023 роках», куди увійшли ініціативи України щодо відзначення 150-річчя від дня народження Соломії Крушельницької та 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

 

Як повідомляє «Еспресо.Захід», це рішення ухвалене  за підтримки Італії, Литви, Польщі та Туреччини й містить рекомендацію Генеральній конференції ЮНЕСКО його уповноважити. Сама конференція має відбутися в листопаді 2021 року. 

 

«Ми дуже тішимося, що це сталося, – прокоментував подію директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин, – бо Соломія Крушельницька цього справді вартує. Крім того, на це покладені зусилля не тільки наші, а багатьох людей: дипломатів, депутатів, представників влади, керівництва Львівської опери. Отож для нас велика честь, що серед двох імен від України, які світ вшановуватиме впродовж двох наступних років – ім'я саме нашої патронеси».

 

Керівник музею Соломії Крушельницької також зауважив, що, як правило, Генеральна конференція ЮНЕСКО затверджує рішення  своєї виконавчої ради.

 

Неймовірна гордість у нас, українців: що ці великі творці української культури – Григорій Сковорода, український просвітитель-гуманіст, філософ і найвидатніша співачка світу Соломія Крушельницька залишили свій незгладимий слід в історії людства.