понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЮНЕСКО пропонує підтримати українські музеї під час епідемічної ситуації

Мартирос Григорян


Суспільство

ЮНЕСКО пропонує підтримати українські музеї під час епідемічної ситуації

views198

15.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Консультанти ЮНЕСКО закликають підтримати музеї, оскільки їхні доходи під час пандемії коронавірусу скоротилися вдвічі.

 

Про це повідомляється на сторінці ООН.

 

У 2020 році музеї в середньому не працювали 155 днів, а на початку цього року деякі з них змушені були знову закрити свої двері. В результаті відвідуваність в середньому знизилася на 70%, а доходи музеїв скоротилися на 50%. Про це повідомляється в новій доповіді ЮНЕСКО. 

 

В Україні та Азербайджані кількість відвідувачів музеїв зменшилася більш ніж на 90%. 

 

Експерти ЮНЕСКО уточнюють, що торік на тлі пандемії музеї були повністю закриті у 29 країнах, включаючи Німеччину, Литву, Туреччину та Узбекистан. Ще в 43 країнах, включаючи Вірменію, Азербайджан, Грузію, Молдову, Росію, Китай, Україну та Велику Британію, більшу частину року музеї працювали обмежену кількість днів або годин. І лише в 14 країнах, наприклад в Камеруні та Танзанії, музеї не закривалися й не міняли графік роботи. 

 

При цьому доповідачі відзначають, що у зв'язку з пандемією і спричиненою нею економічною кризою приблизно в половині країн на 40% скоротилося державне фінансування музеїв. 

 

«У розпалі кризи ми не повинні забувати про те, як важливо забезпечити загальний доступ до культури та зберегти нашу спільну спадщину в усьому її розмаїтті. Держави повинні надавати підтримку музеям в цей важкий період, проводячи сміливу культурну політику», – сказала глава ЮНЕСКО Одрі Азулай. 

 

У доповіді представлені рекомендації зі збереження культурної спадщини.