п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Євросоюз відкрив у Польщі енергетичний хаб для допомоги Україні

Світлана Макарова


Економіка , За кордоном

Євросоюз відкрив у Польщі енергетичний хаб для допомоги Україні

views105

27.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

У четвер, 26 січня, єврокомісар із кризового врегулювання Янез Ленарчич і прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відкрили новий енергетичний хаб ЄС rescEU. Він слугуватиме логістичним центром для надання екстреної енергетичної допомоги Україні.

Про це йдеться в пресрелізі Європейської служби зовнішніх справ.

Хаб дозволить міжнародним партнерам і приватному сектору спрямовувати допомогу Україні, транспортування якої повністю фінансуватиме їЄвросоюз.

Зазначається, що rescEU буде використовуватись для доставки в Україну електрогенераторів для підтримки постачання електроенергії на тлі російських атак проти енергоінфраструктури.

Для наповнення хабу генераторами ЄС виділив Польщі 114 мільйонів євро. На першому етапі до України буде доставлено 1000 нових генераторів – вони доповнять 1400 генераторів та мільйони одиниць енергетичного обладнання, вже наданих у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

Нагадаємо, станом на кінець грудня з початку повномасштабного російського вторгнення Євросоюз передав в Україну 77 тисяч тонн різноманітної матеріальної допомоги.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі