п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
ЄС планує компенсації Угорщині, якщо та погодиться на заборону російської нафти - Politiko

Світлана Макарова


Економіка , За кордоном

ЄС планує компенсації Угорщині, якщо та погодиться на заборону російської нафти - Politiko

views72

11.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Євросоюзі розглядають можливість надання Угорщині фінансової компенсації у спробі переконати прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти.

Про це пише Politico із посиланням на трьох представників ЄС.

Єврокомісія сподівається використати платіжні механізми у новій енергетичній стратегії під назвою REPowerEU, про яку буде оголошено 18 травня і в якій мають бути кошти для країн ЄС, включаючи Угорщину. Стратегія REPowerEU спрямована на поетапну відмову блоку від російських копалин палива задовго до 2030 року.

Один із чиновників назвав час і гроші "сполученими судинами".

"Чим більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, тим швидше вони зможуть відмовитися від російської нафти", - сказав високопосадовець ЄС.

Неясно, чи вдасться досягти угоди з Угорщиною до того, як посли ЄС знову зустрінуться в середу вранці, заявили кілька дипломатів та офіційних осіб. 

Заручитися підтримкою Угорщини плану щодо блокування всього імпорту сирого та очищеного палива ЄС із росії необхідно для досягнення політичної мети — сильної та єдиної європейської опозиції діям Путіна.

Однак Орбан досі блокував загальноєвропейські санкції проти російської нафти з того часу, як їх було запропоновано 4 травня, стверджуючи, що припинення імпорту буде рівносильним скиданню "ядерної бомби" на економіку Угорщини.

Нагадаємо, що переговори між президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Орбаном у понеділок завершилися безрезультатно, а наступна відеоконференція, запланована на вівторок, була скасована.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі