понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Який «референдум», такі й «спостерігачі»: що відомо про деяких закордонних «експертів»

Олександр Слов'янець


Новини окупації

Який «референдум», такі й «спостерігачі»: що відомо про деяких закордонних «експертів»

views466

26.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Російська пропаганда вперто намагається створити картинку легітимності так званого «референдуму» на окупованих територіях України. Для цього вони використовують «експертні» думки «міжнародних спостерігачів». Зазвичай це люди, про яких взагалі ніхто і нічого не знає, наприклад, як Енріке Домінгес з Венесуели, або люди, які вже засвітилися у російському інформаційному полі як прихильники РФ.

Всі вони в один голос розповідають про «демократичний процес» і «відповідність міжнародним стандартам» на фейковому «референдумі». Саме для цього й треба ці закордонні «спостерігачі» та «експерти».         

Наприклад, російська пропаганда цитує Витто Гритані, якого росіяни представляють як «італійського незалежного спостерігача». Насправді Гритані має паспорт та є громадянином Абхазії – окупованої території Грузії. Більш того, він «посол за особливими дорученнями» так званого «МЗС» Абхазії.

Ще один «незалежний спостерігач» – Любиця Блашкова зі Словакії. Вона у свій час закінчила Волгоградський та Московський педагогічні інститути. Після цього їздила двічі до МГУ для підвищення кваліфікації. У Словакії Блашкова очолює асоціацію випускників радянських і російських вишів. Тобто, про жодну незалежність цієї людини взагалі не можна говорити.  

Соня Ван ден Энде з Нідерландів – журналістка, яку варто називати пропагандисткою. Відома своєю проросійською позицією ще з часів збиття Боїнгу рейсу MH-17. Вона доводила непричетність РФ до збиття літака. Крім того, вона стверджувала, що 2 травня 2014 року пожежу в Одеському домі профспілок влаштували «українські фашисти».  Соня Ван ден Энде брала участь у престурі в окупованому Маріуполі та розповідала про те, що Україна розповсюджує фейки, про жахи, які коїли окупанти в цьому місті.

Томас Репер (ФРН) – живе у РФ, веде блог Anti-Spiegel, орієнтований на німецькомовних користувачів. У своїх матеріалах не приховує своєї проросійської позиції. Відверто підтримує політику Путіна. Декілька разів йому закидали обвинувачення в спотворенні фактів і маніпуляціях на користь Росії.

Ще є деяка кількість «спостерігачів» з різних країн. Але, якщо пильно придивлятися до біографії кожного з них, то завжди можна знайти російський слід у їхній діяльності. Крім прихильників Кремля жодна людина з цивілізованого світу не поїде на цей шабаш, який росіяни називають «референдумом» та не буде розповідати про «вільне волевиявлення».

Для деяких з таких «спостерігачів» приїзд на окуповану частину України вже має наслідки. Наприклад у Німеччині вже звільняють з посади Штефана Шаллера – керівника  енергокомпанії Північного Гессена Energie Waldeck-Frankenberg. Він засвітився як «спостерігач» на окупованій частині Запорізької області.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі