понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Як допомогти дитині полюбити книги?

Мартирос Григорян


Суспільство , Освіта

Як допомогти дитині полюбити книги?

views245

13.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Діти завжди беруть приклад з батьків, хочемо ми цього чи ні. Значить, дуже важливо з самого дитинства прищеплювати своїм дітям правильні звички. Якщо дитина постійно бачить, що батьки читають, то у неї теж пробуджується зацікавленість до книг. 

 

Сьогодні в нашому стрімкому та цифровізованому світі популярні електронні книги, але, як показує практика, вони рідко викликають інтерес у малюка. А ось барвиста книга з колоритними ілюстраціями здатна захопити дитину.

 

Книги у вашому домі повинні завжди бути на видному місці. Відмінний варіант: встановлені відкриті полиці в дитячій кімнаті. Ненав’язливо пропонуйте дитині почитати під час проведення різних ігор. 

 

Виразно читайте книги малюкові перед сном (навіть якщо у вас не дуже гарна дикція). Зробіть це традицією.

 

Не варто ігнорувати аудіокниги. Це гарне привернення уваги до книг для дітей, які поки тільки починають набувати навичок читання.

 

Іноді бажання прочитати книгу може виникнути після перегляду мультиплікаційного фільму. Якщо ви помітили, що дитині дуже сподобався мультик, повідомте їй, що є схожа книга, але сюжет у ній трохи змінений.

 

Поспостерігайте за захопленнями малюка та для себе визначте, що його не залишає байдужим. Підберіть літературу, відповідну віку та інтересам дитини. І непомітно підкладіть цю книгу.

 

Обговорюйте з дітьми прочитані книги. 

 

Статтю закінчу словами відомого письменника, українського аристократа духу – ІВАНА ФРАНКА: 

 

«Книги – морська глибина, хто в них пірне аж до дна, той хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить».