понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Військові оцінили бойову ефективність вітчизняних вогнеметів РПВ-16 (ФОТО)

Наталя


Озброєння та техніка

Військові оцінили бойову ефективність вітчизняних вогнеметів РПВ-16 (ФОТО)

views131

12.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Окремі військові підрозділи ЗСУ вже отримали на озброєння вітчизняні реактивні піхотні вогнемети РПВ-16. Військові розповіли про його бойову ефективність у зіткненнях з російськими окупантами.

Про це пише АрміяInform.

Вогнеметами РПВ-16 здебільшого оснащені бійці підрозділів радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту – скорочено РХБЗ. Їхнє завдання полягає у знищенні живої сили противника за допомогою вогнеметно-запалювальної зброї.

Про реактивний піхотний вогнемет вітчизняного виробництва  розповів тимчасовий виконувач обов’язків командира вогнеметного взводу роти РХБЗ окремої механізованої бригади сержант Роман.

“Це зручна та потужна зброя, яка до того ж проста у використанні. Максимальна дальність ведення вогню становить до 1000 метрів, а прицільна – 600 метрів. Сам гранатомет є одноразового використання, а пускова установка розрахована на кілька пострілів”, – сказав військовий.

Завдання цього підрозділу є здійснення вогневої підтримки українських розвідувальних та інженерних підрозділів. Ця ручна піхотна зброя призначена для ураження особового складу, знищення та пошкодження озброєння і військової техніки противника, а також споруд та інших об’єктів. Окрім того, за допомогою цього вогнемета можна створювати пожежі у районах бойових дій.

“У разі виявлення засідок або укріплених позицій ворога в зоні досяжності вогнемета я здійснюю постріл. У місці влучання гранати з’являється шар вогню об’ємом близько 13 м3 і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить 2500 градусів. Небезпека для живої сили зберігається на відстані до 70-80 метрів від епіцентру вибуху”, – зазначив сержант Роман.

За словами військового, особливо ефективним є використання цієї зброї під час штурмових дій у населених пунктах. Наприклад, при влучанні у житловий будинок дах просто зриває, тому шансів на виживання у противника, який сховався у будівлі майже немає.

“Хлопці високо оцінили бойову ефективність цієї зброї під час звільнення Лимана. Наш підрозділ виконав усі поставлені завдання. Нині ми продовжуємо здійснювати підтримку та навіть роздали певну кількість вогнеметів по інших підрозділах бригади та навчили побратимів ними користуватися” – підкреслив вогнеметник Роман.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі