понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Євросоюзі зажадали від Росії негайно звільнити затриманих кримськотатарських активістів

Cіпратов Роман


В Євросоюзі зажадали від Росії негайно звільнити затриманих кримськотатарських активістів

views202

08.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Євросоюз засуджує обшуки в Криму, в результаті яких окупанти незаконно затримали 5 кримськотатарських активістів, та наполягає на їх негайному звільненні.

Таку заяву зробив речник ЄС з питань зовнішньої політики Пітер Стано, повідомляє офіційний сайт Європейського Союзу.

Згідно із заявою, Євросоюз вважає затримання кримських татар політично мотивованими та невідповідними міжнародному праву.

«Кримські татари, як і раніше, стають мішенями в Криму. Європейський Союз закликає Російську Федерацію дотримуватися своїх зобов'язань за міжнародним правом та припинити порушення прав мешканців Криму, про що також було заявлено 23 серпня 2021 року у спільній заяві міжнародного саміту «Кримської платформи», йдеться у повідомленні.

Відзначається, що ЄС не визнає застосування законодавства країни-агресора в Криму і очікує негайного звільнення всіх незаконно затриманих громадян України. Також речник підкреслив, що Євросоюз непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, на початку вересня окупанти провели в Криму чергові незаконні обшуки та затримання. Зокрема, були затримані і вивезені у невідомому напрямку перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, а також Ельдар Одаманов, Азіз Ахтємов, Асан Ахтємов та Шевкет Усеїнов. Пізніше Офіс Генпрокурора повідомив, що окупанти застосували катування до Нарімана Джелялова.