
Особам, які відбувають покарання, слід запропонувати альтернативу: залишатися за ґратами чи виявити бажання бути призваним на військову службу під час мобілізації.
Про це повідомляє «Закон і Бізнес».
На думку нардепа Артема Дмитрука зі «Слуги народу», відповідні зміни слід внести до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів.
Положеннями проекту пропонується передбачити можливість звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням з метою проходження військової служби за призовом під час мобілізації. Щоправда, така можливість передбачена не для всіх. Нею е зможуть скористатися засуджені за злочини проти основ національної безпеки, а також злочини, передбачені стст.115, 146—147, 152—156, 186, 187, 189, 255, 2551, 257, 258—262, 305—321, 330, 335—337, 401—414, 426—433, 436, 437—442 КК.
Тобто винятки стосуватимуться, зокрема, злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, воєнних злочинів, а також вбивць, ґвалтівників, розбійників і грабіжників, «злодіїв у законі». Натомість скористатися такою можливістю зможуть, наприклад, засуджені за злочини проти безпеки руху, хулігани, шахраї та корупціонери.
Також визначаються випадки зупинення виконання судових рішень у кримінальному провадженні, як-от:
до набрання судовим рішення законної сили
обвинувачений, засуджений призваний на військову службу під час мобілізації;
обвинувачений, засуджений виявив бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації;
матеріали кримінального провадження були витребувані суддею-доповідачем під час підготовки касаційного розгляду, але впродовж трьох місяців до суду не надійшли з причин перебування їх на тимчасово окупованій території України або у місцях проведення бойових дій.
При цьому час проходження військової служби під час мобілізації зараховуватимуть у строк відбування покарання у вигляді позбавлення волі — як призначеного, так і майбутнього.
Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі