понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні вже зібрали кошти на перший морський дрон: яку назву отримає

Наталя


Суспільство , Події , Озброєння та техніка

В Україні вже зібрали кошти на перший морський дрон: яку назву отримає

views121

11.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Українці вже зібрали кошти на платформі United24 на купіввлю першого морського дрону, який отримає назву на честь українського міста – Херсон.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі.

За його словами, такі безпілотники вже показали свою ефективність у бухті Севастополя, вразивши флагман російського флоту «Адмірал Макаров». Після цього рф втратила беззаперечну перевагу на воді.

«Важливо максимально захистити українські міста та акваторії від обстрілів. Тому збираємо кошти на 100 морських дронів українського виробництва. Вони можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря. Маленькі та швидкі, дрони здатні успішно атакувати російські кораблі вартістю сотні мільйонів доларів», - наголосив міністр у Телеграмі.

Федоров уточнив, що морський дрон – унікальна і засекречена українська розробка. Один апарат коштує 10 млн грн. У вартість входить: дрон, оснащений системою автопілотування, відеопідсистемами, в тому числі нічного бачення, зв'язком, захищеним від впливу ворожих засобів РЕБ, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною.

Також у комплекті – наземна автономна станція управління, система транспортування і зберігання, центр обробки даних і «декілька особливих сюрпризів для наших ворогів».

Нагадаємо, на фандрейзинговій платформі UNITED24 стартував збір коштів для реалізації проекту з побудови першого у світі українського флоту морських дронів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі