понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні завершено перший етап реформування шкільного харчування

Мартирос Григорян


Суспільство , Освіта

В Україні завершено перший етап реформування шкільного харчування

views289

13.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За інформацією Міністерства освіти і науки України, нові норми організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення й відпочинку мають на меті зробити його більш збалансованим та корисним для дітей.

 

Про це повідомляється на сайті МОН.

 

Особливу увагу під час організації харчування будуть приділяти зниженню кількості спожитого цукру. Вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 грамів / мілілітрів харчового продукту.

 

З-поміж інших змін до норм, які запрацюють з 1 вересня 2021 року, такі:

 

- кількість цукру зменшиться у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі;

- кількість фруктів збільшиться до 100 г на один прийом їжі;

- кількість хліба на 1 прийом їжі зменшиться з 60-80 г до 30-50 г;

- кількість м’яса збільшиться так, щоби протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;

- кількість молочних продуктів збільшиться при формуванні меню, оскільки новими нормами передбачено одну порцію молока чи молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

 

Також відомство інформує, що залежно від дієтичних потреб дітей мають обов'язково інформувати про ті харчові елементи в складі страв, які можуть викликати погіршення стану здоров'я або алергічну реакцію.

 

У закладах загальної середньої освіти для учнів усіх класів незалежно від навчальної зміни повинно бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування відповідно до норм. 

 

Міносвіти також нагадує, що відповідність шкільних їдалень вимогам санітарного законодавства – під особливим контролем МОН і місцевих органів влади.