четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні зареєстровано перший унікальний «воднемобіль»

Мартирос Григорян


Технології

В Україні зареєстровано перший унікальний «воднемобіль»

views869

03.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні з‘явився сертифікований автомобіль японської марки з двигуном, який працює на водні. Це найвідоміша у світі модель — Toyota Mirai. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомив президент Української водневої ради та голова громадської ради Держенергоефективності Олександр Рєпкін на своїй сторінці у Facebook. 

«Завезли в Україну і сертифікували водневу машину японської марки Toyota. Вперше таке авто має українські номери. Скажу відверто, процес сертифікації був досить складним і тривалим. Минуло півтора місяця, перш ніж ми отримали українські номери. Завдяки чому зараз у всіх, хто побажає розмитнити водневу машину, процедура займе всього три дні», — йдеться у дописі.  

Крім того, пан Рєпкін зазначив, що тепер справа за поступовим розвитком інфраструктури для водневого транспорту. Серед перших наших кроків буде сертифікація ще одного автомобіля і створення першої водневої заправки в Україні. 

Контекст 

Серійне виробництво японського водневого гібридного автомобіля на паливних елементах Toyota Mirai почалося у 2014 році. Але офіційно він був презентований публіці в листопаді 2013 року на Токійському автосалоні. На сьогодні у світі реалізовано близько 10 000 екземплярів. Найбільше таких «воднемобілів» можна зустріти в американському штаті Каліфорнія.

/На фото: перша воднева автівка з українськими номерами/