понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В Україні 30 тисяч жінок служать в армії нарівні з чоловіками

Наталя


Суспільство , Українська армія

В Україні 30 тисяч жінок служать в армії нарівні з чоловіками

views160

25.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Щороку в Україні збільшується кількість жінок, які добровільно йдуть до лав ЗСУ. Нині в українській армії їх близько 30 тисяч, а це 15% від загальної кількості військовослужбовців.

Про це повідомив телеканал «Дом».

Згідно з даними, рівні можливості у жінок та чоловіків, які вибрали військову кар'єру, з'явилися три роки тому. Зміни до закону від 2018 року щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час військової служби дозволили українкам освоювати нові спеціальності та здобувати військові звання.

Старша сержантка Десантно-штурмових військ Олена Скред в українській армії вже майже 15 років. Вона впевнена, що в службі всі рівні.

З 2021 року її призначили позаштатною радницею командира частини з гендерних питань.

«Наш командир гендерно сприйнятливий. На сьогодні ми якраз відпрацьовуємо питання забезпечення жінок окремими туалетними кімнатами, душовими кабінками, роздягальнями», — каже Олена.

Також вона зазначила, що вимоги до жінок під час служби стандартні: вони здають всі необхідні нормативи. Нарівні з чоловіками стрибають із парашутом, проходять вогневу та фізичну підготовку. А деякі жінки досягають дуже високих кар'єрних щаблів.

По інформації, 22-23 листопада відбувся онлайн-нфорум «Гендер та армія в Україні» за участю міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної.

Організатори форуму вже кілька років займаються питаннями гендерної рівності в армії України. За цей період вдалося скоротити різницю у заробітній платі чоловіків і жінок на однакових посадах на кілька відсотків.