п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
В окупованому Криму почалася примусова мобілізація

Cіпратов Роман


Російська агресія , Події , Крим

В окупованому Криму почалася примусова мобілізація

views164

27.03.2022

Подiлитися у соц.мережах

Російські окупанти у Криму розпочали примусову мобілізацію чоловіків для участі у війні з Україною.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що традиційно призовна кампанія на півострові має стартувати у квітні, але вже на 29 березня у Сімферополі заплановано проведення інструкторсько-методичних зборів з головами призовних комісій, військовими комісарами районів та іншими посадовими особами та персоналом окупантів, залучених до призовної кампанії.

Кримчани вже активно отримують повістки. Щоб уникнути злочинних наказів, чоловіки призовного віку намагаються виїхати з території півострова через РФ, оскільки дорогу на материкову частину України закрито.

«Серед тих, кого силоміць відправляють на війну з Україною, є і кримські татари, які не можуть скласти зброю через погрози застосування сили до їх рідних», – наголосила Денісова.

Вона нагадала, що статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняється окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її озброєних або допоміжних силах.