п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українську журналістку катували в окупованому Криму

Cіпратов Роман


Російська агресія , Крим

Українську журналістку катували в окупованому Криму

views71

14.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Викрадена громадянська журналістка Ірина Данілович зазнала тортур у будівлі російської спецслужби в окупованому Криму.

Про це повідомив аналітик громадянської організації «КримSOS» Євген Ярошенко.

«Міжнародне право забороняє катування у будь-який час, в будь-якому місці та за будь-яких обставин – війна, окупація, надзвичайний стан тощо. Катування в окупованому Криму можуть підпадати під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду як воєнний злочин чи розслідуватися іншими державами в рамках механізму універсальної юрисдикції», – заявив аналітик.

Як стало відомо раніше, громадянську журналістку Ірину Данілович утримували 8 днів у приміщенні ФСБ. Проводили тестування на поліграфі та погрожували вивезти до лісу, якщо вона щось приховуватиме. Весь цей час її годували раз на день.

Згодом їй запропонували підписати якісь порожні бланки в обмін на визволення. Після того, як вона це зробила, їй повідомили, що у її сумці нібито виявили двісті грамів вибухівки та відвезли її до «суду» для обрання запобіжного заходу.

«Таке поводження з Іриною Данілович може бути розцінено як катування. Катування може включати навмисне заподіяння посадовими особам сильного болю, фізичного чи морального страждання, щоб отримати від певної особи якісь відомості чи зізнання у якомусь вчинку», – зазначив Ярошенко.