субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії

Cіпратов Роман


Економіка , Російська агресія

Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії

views91

27.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Кабінет міністрів України ухвалив постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації».

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 27 вересня, повідомляє прес-служба Міністерства економіки України.

Постановою передбачається заборона вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є Російська Федерація. Постанова діятиме до дня припинення чи скасування воєнного стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

«Ми продовжуємо санкційний тиск проти рф. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», – заявила перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

За прогнозами уряду, таке рішення не матиме негативних економічних наслідків. Адже за даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію Росії становив лише 4,2 млн доларів. Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів та хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Для порівняння: лише у січні 2022 року українські підприємства експортували до РФ товари на 250 млн доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, які мали контрактні зобов'язання перед суб'єктами Росії, встановити юридичну чіткість щодо невиконання контрактів. Наразі вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі