понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українські миротворці посадили вертоліт на діючий вулкан в Конго (фото)

Cіпратов Роман


За кордоном , Українська армія

Українські миротворці посадили вертоліт на діючий вулкан в Конго (фото)

views220

18.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Військовослужбовці Українського національного контингенту Місії ООН у Демократичної Республіки Конго забезпечили роботу вулканологів на поверхні Ньямлагіри, одного з найактивніших вулканів Африки.

Про це повідомляє Армія.Inform.

Як повідомляється, поряд з діючим вулканом розташоване місто Гома з населенням близько двох мільйонів осіб, тому дослідження вулканічної діяльності є найважливішим завданням, оскільки дозволяє вченим завчасно попередити місцеве населення про потенційну небезпеку.

«Особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах. Наприклад, висота Ньїрагонго сягає 3470 метрів, а Ньямлагіра 3058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольота. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це для нас не проблема», – розповів командир окремого вертолітного загону полковник Євген Вакуленко.

Зазначається, що під час виверження Ньїрагонго навесні цього року загинуло понад 30 осіб. Наразі лава у вулканах знаходиться на нижчому рівні, ніж раніше.

Варто додати, Ньїрагонго та Ньямлагіра розташовані на відстані всього кількох кілометрів один від одного, а їхні основи зливаються. На них припадає близько 40% всіх відомих вулканічних вивержень, що сталися в Африці з початку спостережень.