неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українські кінематографісти зняли фільм про мешканців «сірої зони» на Донбасі

Мартирос Григорян


Суспільство

Українські кінематографісти зняли фільм про мешканців «сірої зони» на Донбасі

views650

27.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Україні завершено зйомки повнометражного фільму-дебюту режисерки Віри Яковенко «Подвійний іммельман» за однойменним сценарієм Ірен Роздобудько. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба Держкіно

«Кінострічка безоціночно показує процеси, які виникли у суспільстві серед мешканців «сірої зони», які зіткнулись із новою реальністю і намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. Зіткнення віч-на-віч із «ворогом» — представниками української сторони — породжують прагнення до пізнання, яке йде у розріз із телевізійною пропагандою та викликають в одних поштовх до людяності, розуміння та переосмислення, а в інших — жагу до використання безмежної влади, здирництво та втрату моральних цінностей заради власної вигоди», — йдеться у повідомленні Державного агентства з питань кіно.

За словами авторів фільму, образ «Подвійного іммельману» як небезпечного прийому вищого пілотажу — це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна, і надмета цього віражу «до точки повернутись і людиною лишитись».

Ролі у фільмі виконують народна артистка України Лариса Руснак, Істан Розумний, Ксенія Баша та інші.

Слід нагадати, що у вересні минулого року сценарій Ірен Роздобудько «Подвійний іммельман» було відзначено першою премією Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії».

Коротке слово про режисерку фільму «Подвійний іммельман»

«Подвійний іммельман» — це дебют режисерки Віри Яковенко. Вона закінчила Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого. Працювала в Україні та Німеччині. Знімала документальні та телевізійні фільми, серіали та передачі. Яковенко також писала сценарії. Але це перше повнометражне кіно, яким вона займалася.