п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна попрощалася з великим українцем, дослідником історії ОУН на Донеччині Олександром Добровольським (фото)

Мартирос Григорян


Суспільство

Україна попрощалася з великим українцем, дослідником історії ОУН на Донеччині Олександром Добровольським (фото)

views1210

11.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

10 серпня на Донеччині (смт Билбасівка, Краматорський р-н), відбулось урочисте прощання з істориком, краєзнавцем, дослідником українського відродження на Донеччині Олександром Добровольським, який після тяжкої хвороби пішов з життя. 

Звертаючись з прощальним словом, вчений, побратим з Києва Олександр Надтока висловив співчуття родині та усім, хто переживає гіркий біль втрати:

«Україна ховає свого великого сина Добровольського Олександра Борисовича. Важко перебільшити масштаб цієї особистості та справ, які він зробив для відродження українського духу. Він прагнув повідомити українству ту правду про ОУНівське підпілля на Донеччині, що стала йому — досвідченому дослідникові національно-визвольному  руху — відомою. Його вагомий особистий внесок спричинився до здобуття авторитету серед широкого кола громадськості».

Також з прощальною промовою виступили близькі, побратими, священнослужителі, керівництво Слов'янської міської ради, громадські активісти, товариші та сусіди дослідника. 

Дружина Добровольського розповіла свою зворушливу історію майже 24-річної спільної дружби з Олександром. 

«Щиро дякую всім, хто так, чи інакше збереже світлу пам'ять мого чоловіка, пам'ять, котра довша та більша ніж саме життя», — подякувала всім присутнім Лариса Голуб. 

Поховали відомого дослідника Сашка Добровольського на Билбасівському цвинтарі (Донецька обл.). 

(У тексті використані фото Мартироса Григоряна)

Довідка

Олександр Борисович Добровольський (м. Слов'янськ Донецької області) — дослідник історії Донеччини першої половини XX століття. У 2002 році закінчив філологічний факультет Слов'янського державного педагогічного університету. Автор, співавтор та упорядник кількох книг, збірників і наукових статей на тему українського громадсько-політичного руху та підпільного руху опору комуністичному режиму СРСР на Донбасі. 

Серед виданих книжок Олександра (Сашка) Добровольського:

  • «Донецьке козацтво», 1997 рік (за матеріалами архівних документів висвітлюється український національний рух 1917 — 1920-х років, діяльність української автокефальної православної церкви (УАПЦ) та діяльність антибільшовицького махновського руху опору на Донеччині в перші роки комуністичного режиму СРСР в Україні);
  • «Михайло Петренко: дивлюсь я на небо…» — хронікально-документальна розповідь у співавторстві з В. Мікушевим, 2002 та 2008 роки;
  • «Просвіта під багнетом», 2007 рік; 
  • «ОУНівське підпілля на Донеччині», 2009 рік;
  • Збірник «Діяльність ОУН на Сході України» — нарис про оунівське підпілля та «Просвіту» у Слов'янську під час німецької окупації, 2010 рік;
  • Збірник документів «ОУН на Донеччині» за матеріалами вивезеного до РФ архіву УСБУ у Донецькій області, 2013 рік; 
  • «Від УНР до ОУН: український рух на Донеччині 1917-1959 рр.» 

Як повідомлялося, у неділю, 8 серпня 2021 року, у міській клінічній лікарні м.Слов'янська після важкої хвороби відійшов у Вічність 50-річний відомий український історик, дослідник історії української Донеччини, громадський активіст Олександр Борисович Добровольський.

Світла пам'ять про Великого патріота назавжди залишиться в серцях донеччан і всього прогресивного українства. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі