неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Учасники російсько-української війни звинуватили Вадима Ляха у співпраці з Пономарьовим та не бажають його бачити у ВЦА Слов’янська (відео)

Олександр Слов'янець


Відео Патріот Донбасу

Учасники російсько-української війни звинуватили Вадима Ляха у співпраці з Пономарьовим та не бажають його бачити у ВЦА Слов’янська (відео)

views565

02.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Політична криза у Слов’янську привела до того, що Володимир Зеленський своїм указом ввів у місті ВЦА. Але залишилося ключове питання, хто саме буде очолювати військово-цивільну адміністрацію?

Серед кандидатів на цю посаду потенційно міг бути міський голова Вадим Лях. Його особа викликала багато питань у ветеранської спільноти Донеччини. Перш за все, через події 2014 року, а також через те, що на думку ветеранів російсько-української війни, він не зміг загасити  кризу у міській раді.

Треба нагадати, що Лях був серед 42 депутатів у 2014 році, які ухвалювали незаконні рішення на сесії про вигадану посаду терористу Пономарьову, про створення так званої «народної дружини», про організацію псевдореферендуму.

Саме співпрацю з Пономарьовим закидали Ляху ветерани війни під час пресконференції, які він організував після виходу з лікарняного. Напевно для підтримки міського голови на пресконференцію прийшли представники його фракції (Опозиційний блок) у міській раді.    

З’ясувалося, що у Вадима Ляха є військовий квиток рядового, але він не служив у війську.

Після звинувачень на свою адресу міський голова Слов'янська заявив, що обвинувачень по подіях 2014 року йому не висунуто, а він давав покази, як свідок.

По яких справах, він є свідком Лях не повідомив, але наразі точно відомо, що він заявлений у якості свідка зі сторони захисту по справі Штепи, та по справі його заступника Віктора Воропаєва. Ці дві особи обвинувачуються у посяганні на територіальну цілісність України та створенню терористичної організації.

Військовий капелан Олександр Решетнік запропонував Ляху покаєтеся у своїх діях по подіях 2014 року.

 

Відповідь була: «Я не вбив, я не скоїв злочини. Мені не оголошені обвинувачення».

Лях по суті, відмовився визнати свої помилки.

Тут треба зазначити, що на суді по справі Віктора Воропаєва, прокурор вже озвучував стенограму засідання 28 квітня 2014 року. І там є висловлювання Ляха, які мають ознаки підтримки бойовиків з його сторони. З частиною стенограми, яка була озвучена на суді, можна ознайомитися тут.

Одна з цитат прокурора на суді (мовою оригіналу): 

 Голос, схожий на голос Вадима Ляха: 

«Как мне пояснили, положение зачитывали. В принципе, положение сделано по аналогии с решением городского совета. Это Ровно, если не ошибаюсь. Поэтому на украинском языке оно, и было, и прошло согласование. Там международные организации выступили за то, чтобы поддержать цель и действительно придать статус тем ребятам, которые стоят на баррикадах, чтобы по ним не применялись войска, не шли как террористы, они не воспринимались, а были сотрудниками ополчения».

Дискусія між ветеранами російсько-української війни та Ляхом у деяких випадках проходила на підвищених тонах.

Позиція ветеранів дуже проста: Лях не має бути головою ВЦА та не має бути взагалі у цій адміністрації, бо це не виборна посада. І учасники бойових дій будуть законними методами впливати на цей процес.