середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У перші дні вторгнення атаку на аеродром у Гостомелі допоміг відбити цивільний коригувальник – ЗМІ

Світлана Макарова


Російська агресія

У перші дні вторгнення атаку на аеродром у Гостомелі допоміг відбити цивільний коригувальник – ЗМІ

views1495

23.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

У перші дні повномасштабного російського вторгнення Силам оборони України вдалося відбити атаку ворога на гостомельський аеродром "Антонов" завдяки допомозі цивільного коригувальника на ім'я Руслан. 

Про це йдеться у матеріалі видання Reporters.

Видання нагадує, що пізно ввечері 24 лютого російський десант зайшов на територію України зі сторони Білорусі на 35 вертольотах, штурмових Су-25 і бомбардувальнику Су-24. 

"Щоб не помітила наша протиповітряна оборона, ворожі "пташки" йшли низько над водою – вздовж Київського водосховища. Так звані російські експерти назвуть операцію в Гостомелі найскладнішою зі своїх атак із повітря. Тим часом, українці дадуть тим подіям іншу назву – "гостомельський капкан", – пишуть журналісти.  

Через, зокрема, дуже високу інтенсивність бойових дій, Сили оборони зафіксували російських десантників надто пізно – буквально на підльоті до аеродрому "Антонов". 

"На відміну від тих окупантів, що проривалися суходолом, росіяни на вертольотах, штурмовиках і бомбардувальнику були тренованими десантниками, чиїм завданням було швидке облаштування плацдарму для майбутньої окупації Київської області та самої столиці", – зазначається у матеріалі.

За даними видання, щоби завадити планам росіян, у Генеральному штабі ЗСУ почали терміново шукати серед мешканців Гостомеля людину, яка б змогла коригувати вогонь українських військовослужбовців. Таку людину знайшов помічник Валерія Залужного полковник Олексій Носков.

Reporters пише, що через майже рік, насичений подіями, полковникові Олексію Носкову важко пригадати, хто саме підказав йому телефон перевіреної людини з Гостомеля, але він напевне знає – погодитися на авантюру з коригувальником із народу так легко міг тільки Залужний. 

"Буремної ночі "очима" Гостомеля став чоловік на ім’я Руслан. Він наводив та коригував нашу артилерію голосовими повідомленнями у режимі реального часу в одному з онлайн-месенджерів. Все, що Руслан передавав військовим, на 100% виявлялося правдою. Зокрема, завдяки чоловіковим "метрів 50 лівіше" і "пацани, красавчіки, ви попали, бачу дим" аеродром "Антонов" вдалося втримати", – резюмують у виданні. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі