неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У омбудсмена розповіли іноземним парламентаріям про утиски української церкви в окупованому Криму

Cіпратов Роман


У омбудсмена розповіли іноземним парламентаріям про утиски української церкви в окупованому Криму

views243

27.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна взяла участь у зустрічі з представниками делегації Верховної Ради України в ПАРЄ та іноземними парламентаріями.

Про це повідомляє прес-служба Офісу омбудсмена.

Як інформує відомство, у ході зустрічі обговорювалися питання порушення прав мешканців окупованого півострова, примусової паспортизації, переслідування за політичними та релігійними мотивами, масштабну мілітаризацію півострова, порушення прав дітей, переслідування журналістів, заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та утиски Православної церкви України.

«Внаслідок репресивної політики окупанта із 49 релігійних організацій ПЦУ залишилося 5, а із 22 священнослужителів всього 4. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова відреагувала на злочинні дії агресора та закликала міжнародну спільноту посилити санкції на країну окупанта, щоб не дати знищити Православну церкву України на півострові та негайно припинити переслідування вірян», заявила Ірина Верігіна.

Також під час заходу наголошувалося, що російські окупанти проводять в Криму потужну інформаційну політику, спрямовану на дискредитацію України та міжнародної спільноти, яка не визнає тимчасову окупацію та засуджує агресивні дії Росії.

Нагадаємо, у Криму підконтрольний окупантам суд оштрафував на 15 000 рублів архімандрита Української церкви Даміана за «незаконне богослужіння».