понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Міноборони спростували фейк з РФ про «автобіографію призовників»

Наталя


Українська армія , інформаційна війна

У Міноборони спростували фейк з РФ про «автобіографію призовників»

views271

01.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Міноборони спростували черговий російський фейк щодо розсилання українським школярам «радянських» анкет з військкомату Солом'янського району Києва.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Фейсбуці.

«Ставимо крапку ще на одному фейку, через який безпідставно звинуватили військкомат Солом'янського району Києва (зараз це вже територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). Ми цей фейк про «автобіографію призовника» вже перевіряли і я його спростовувала кількома днями раніше. Втім, його поширення продовжилось вже з вимогами «навести лад у військкоматах» тобто інформаційна операція ворога досягла мети», наголосила Маляр.

За її словами, подібні фейки поширюються регулярно перед початком призовної кампанії, та їх можна систематизувати.

«Ми вже навіть ці фейки-«зради» систематизували у три групи: 1) юнаків призовного віку виловлюють та силою доставляють у військкомати; 2) військкомати ставлять на облік особу з інвалідністю; 3) військкомат роздає для заповнення автобіографію з таким питанням.....(якась маячня). Оскільки інші теми для «зради у військкоматах» поки що не придумали, то чередують ці три. Так, історія з «автобіографією призовника» штучно розкручувалась у 2014, 2015, 2018 і от тепер», — зауважила замміністра оборони.

Повідомляється, що проблема російських фейків полягає в тому, що призовна армія є основною з мішеней інформаційних атак РФ ще з 90-х років. Саме в той період вже фіксували ці дискредитаційні кампанії, які реалізовують руками небайдужих українців. Вони всі організовані за одною схемою і вистрілюють під призовні кампанії. Їхньою метою є зменшення кількості призовників в українській армії.

Маляр зазначила, що розповсюджує ці фейки найчастіше основна цільова аудиторія, а саме батьки призовників, які стали жертвою дезінформації та яких використали «втемну» або свідомо.

Також вона підкреслила, що порядок проведення приписки та взяття на облік регламентується Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Постановою КМУ №352 від 2002 (в редакції ПКМУ №100 від 2021). Зокрема, в додатку №7 згаданої постанови є перелік документів особової картки призовника.