понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Криму окупанти намагаються створити агентурну мережу серед кримських татар

Наталя


Суспільство

У Криму окупанти намагаються створити агентурну мережу серед кримських татар

views153

09.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

На території тимчасово окупованого півострова російські спецслужби намагаються вербувати кримських татар, використовуючи тортури та залякування.

Про це повідомив телеканал «Дом».

За інформацією, співробітники ФСБ РФ 14 грудня заарештували кримського татарина Куртумера Чалгозова. Проти нього обіцяли порушити кримінальну справу через розбещення неповнолітньої, якщо він не погодиться співпрацювати із спецслужбою окупантів.

«Захочемо, каже, зробимо так, що тебе посадять за розбещення неповнолітніх — від 15 до 20 років», — наголосив Чалгозов.

Зазначається, що публічно розповісти про погрози російських силовиків чоловік зважився після історії заарештованого активіста Нарімана Аметова, якого окупанти катували струмом.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав дії російських силовиків послідовною стратегією окупантів.

За його словами, поява більшої кількості тортур свідчить про те, що російські окупанти розглядають катування як можливість створити свою агентурну мережу серед кримських татар. Однак Аметов та Чалгозов «не залишили їм жодної надії на це».

Згідно з даними, в обох випадках окупаційна влада спочатку намагалася пов'язати справи чоловіків із провадженням проти першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла. Він брав участь у саміті Кримської платформи у Києві, і після того, як повернувся до окупованого Криму, його звинуватили у диверсії. Чоловіків катували, і як вихід — пропонували співпрацювати.