вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Києві пройшла акція пам’яті засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе, з нагоди 21-х роковин його зникнення

Мартирос Григорян


Суспільство

У Києві пройшла акція пам’яті засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе, з нагоди 21-х роковин його зникнення

views431

16.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Києві в Іллінському сквері пройшла акція пам’яті засновника інтернет-видання «Української правди» Георгія Гонгадзе, з нагоди 21-х роковин його зникнення.

16 вересня 2000 року Гонгадзе викрали, а за півтора місяця його обезголовлене тіло знайшли у Таращанському лісі.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Суспільне.

Захід почався з вшанування памяті журналіста Георгія Гонгадзе та усіх журналістів, які загинули за роки Незалежності України, хвилиною мовчання. 

Журналісти й правозахисники, згадували Георгія Гонгадзе, який зробив вагомий внесок в розвиток незалежної української журналістики, а також нагадали, як насильницька смерть журналіста та її розслідування вплинули на ЗМІ, громадянське суспільство та на державу в цілому.

 

Під час акції медійні та правозахисні організації озвучили звернення до української влади із закликом ефективно та прозоро розслідувати вбивство Гонгадзе та інших українських журналістів, виконати вимоги Комітету міністрів Ради Європи, які передбачають налагодження неупередженої та ефективної роботи правоохоронних органів і судової системи, та вживати системних заходів, необхідних для захисту права громадян на правдиву та неупереджену інформацію.

Варто зазначити, що смерть Гонгадзе пробудила і струснула українське громадянське суспільство, після чого багато хто зрозумів, що жити в країні близьку до мафіозно-клановою системи більше неможливо і треба виходити на боротьбу.

Георгій був справжнім борцем за свободу слова і демократію, внісши своєрідний внесок в активізацію протестних рухів.

За ці роки багато українських політиків спекулювали на імені Гонгадзе, накопичуючи собі політичні дивіденди, на темі розслідування обставин зникнення і загибелі журналіста.

Сьогодні тисячі синів і дочок України зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність України. Якби Георгій був живий, він був би поруч із захисниками в одному строю.

Георгій Гонгадзе безсумнівно був грузином з величезним українським серцем.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі