четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Херсоні згадували 44-й: вечір-реквієм пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Мартирос Григорян


Суспільство

У Херсоні згадували 44-й: вечір-реквієм пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

views272

17.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

У центрі Херсона відбувся вечір-реквієм «Пам'ятаємо», присвячений вшануванню пам'яті трагічних подій, що сталися з кримськотатарським народом 18 травня 1944 року. 

 

Режисером заходу став президент GOGOLFEST Влад Троїцький, який дав змогу побачити та відчути, через що довелось пройти кримським татарам. У заході взяли участь кінорежисер, актор театру та кіно Ахтем Сеітаблаєв, співачка Джамала, українська етногурт «ДахаБраха», а також кримськотатарські хореографічні колективи.

 

Як повідомляють ЗМІ Херсона, за перформансом, який транслювався онлайн, наживо спостерігали кілька тисяч херсонців. 

 

Нагадаємо, що примусове виселення кримськотатарського населення відбулося 18 - 20 травня 1944 року. Саме в ці дні співробітники карального органу НКВС прийшли у кримськотатарські будинки та оголосили власникам, що через зраду (були звинувачені в співпраці з нацистами) вони будуть виселені з Криму. Людей відправили в бік Узбекистану 70-ма ешелонами. Це примусове виселення татар стало однією з найшвидше проведених депортацій в історії людства. 

 

Редакція «Патріоту Донбасу» підтримує кримськотатарський народ, співчуває їхній трагічній долі. І безперечно, вірить, що тимчасова окупація Криму невдовзі закінчиться й багатостраждальний народ заживе звичним життям в дружній українській сім'ї.

 

ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО! 

 

/фото - з соціальної мережі Fb/