неділя, 29 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Чехії збирають кошти на 15 зенітних установок для України

Cіпратов Роман


За кордоном , Суспільство , Озброєння та техніка

У Чехії збирають кошти на 15 зенітних установок для України

views345

14.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

У рамках проєкту «Подарунок для Путіна» у Чехії оголосили збір коштів на 15 зенітних установок Viktor, щоб допомогти Україні захиститись від атак дронів-камікадзе.

Про це пише Громадське.

Організатори планують зібрати 90 мільйонів чеських крон (близько 3,8 млн доларів США). На момент публікації чехи вже пожертвували 2 мільйони крон. Після донату люди можуть одержати подарунок – антипутинську футболку, як називають її ініціатори проєкту.

Чеська установка Viktor – це спарений 14,5 мм зенітний кулемет, який встановлений на шасі пікапа Toyota Land Cruiser. Такий кулемет можна використовувати для ураження повітряних або, при необхідності, наземних цілей.

Така установка має міцну конструкцію та хорошу точність стрільби – її ефективна дальність становить понад 2 кілометри. Зброя оснащена денним і нічним зенітним прицілом, а також прицілом для стрільби прямим наведенням по наземних цілях.

Пікап забезпечує відмінну мобільність та здатність швидко пересуватися складною місцевістю. Установка здатна захищати стратегічні та цивільні об'єкти від нальотів дронів-камікадзе.

Проєкт «Подарунок для Путіна» було створено після початку повномасштабної російсько-української війни Далібором Дедеком – чеським бізнесменом, благодійником та співвласником групи компаній Jablotron. За 261 день цей проєкт зміг зібрати для допомоги Україні вже понад 260 мільйонів чеських крон.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі