неділя, 14 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У 2021 році за злочини проти нацбезпеки України засуджено понад 80 осіб (ІНФОГРАФІКА)

Наталя


Новини , ВАЖЛИВО знати

У 2021 році за злочини проти нацбезпеки України засуджено понад 80 осіб (ІНФОГРАФІКА)

views255

14.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За перший квартал 2021 року, згідно з матеріалами СБУ, набули чинності понад 80 обвинувальних вироків за злочини проти національної безпеки України. Фігурантам даних справ інкримінують посягання на територіальну цілісність держави та причетності до терористичних угрупувань.

 

Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України.

 

«Співробітники Служби припинили діяльність «приватної військової компанії», до складу якої входило понад 150 осіб, а також провели низку гучних затримань. Кримінальне розслідування цих справ наразі триває», — йдеться у повідомленні.

 

У відомстві зазначили, що затримано ватажка незаконного збройного угрупування так званої «ДНР», члени якої причетні до низки особливо тяжких злочинів проти цивільних громадян України. Зловмиснику повідомлено про підозру за ст. 110,113, 258-3 КК України.

 

Також СБУ затримала громадянина Росії, що входив до складу незаконного етнічного формування, кошти якого спрямовувались на фінансування тероризму.  

 

За даними спецслужби, в межах першого кварталу поточного року, СБУ заборонила в’їзд на територію України 63 іноземцям-членам міжнародних терористичних та релігійно-екстремістських організацій. Сім іноземних громадян вже депортовано. 

 

Зазначається, що у 2021 році СБУ припинила роботу системи незаконних міжнародних позабанківських валютних переказів типу «хавала». Уточнюється, що зловмисники налагодили такий канал фінансування в інтересах контрагентів-вихідців з країн підвищеного терористичного ризику. Двом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, за порушення ч. 2 ст. 28, та ч. 1 ст. 209-1 КК України.

 

Загалом за поточний рік слідчі СБУ розпочали 815 кримінальних проваджень. 280 обвинувальних актів уже скеровано до суду.