п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Тільки 25% громадян Молдови вважає винуватцем війни в Україні президента Путіна – опитування

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

Тільки 25% громадян Молдови вважає винуватцем війни в Україні президента Путіна – опитування

views625

11.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Лише чверть громадян Молдови покладає вину за війну в Україні на президента рф Путіна. Ще 19% звинувачують США, а 13,1% - керівництво України.

Як повідомляє NewsMaker, такими є дані опитування WatchDog та IPIS. 

Згідно з опитуванням, найбільше жителів Молдови хвилює ризик війни. Про це повідомили 59,4% опитаних. У 2014 році, коли почався військовий конфлікт на Донбасі, ризик війни хвилював 31% опитаних, проте згодом цей показник почав падати.

Понад 40% громадян Молдови вважають вторгнення росії в Україну необґрунтованим та ніким не спровокованим. Близько 23% вважають, що рф захищає невизнані республіки Донбасу, а ще 15,2% вважають, що росія проводить операцію звільнення України від нацизму.

При цьому 31,1% опитаних підтримують у цьому військовому конфлікті Україну, 20% - росію.

Також 25% опитаних вважають, що у конфлікті в Україні винен особисто президент росії Владімір Путін, 19% покладають вину на США, а 13,1% – на керівництво України.

Більш одностайні громадяни Молдови у питанні підтримки українських біженців. 57,7% вважають, що Молдова має приймати всіх біженців з України, і ще 31,4% вважають, що треба приймати лише частину біженців. Думку,  що Молдова зовсім не має приймати біженців, підтримують лише 7,4% респондентів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі