вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, який відсоток росіян підтримує мирні переговори з Україною

Андрій Кущенко


Суспільство

Стало відомо, який відсоток росіян підтримує мирні переговори з Україною

views145

02.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

В Росії за мирні переговори з Україною виступають близько 55% громадян. За пів року прихильників миру побільшало вдвічі. Продовження бойових дій проти України підтримує 25% громадян РФ.     

Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на дані останнього закритого соцопитування Федеральної служби охорони і джерела, близькі до адміністрації президента РФ.

Як пише видання, такі дослідження робляться на замовлення Кремля і тільки для "внутрішнього користування".

"Російська влада помітила зниження суспільної підтримки війни на тлі постійних поразок на фронті та мобілізації", - пише "Медуза".

Водночас ставлення росіян до війни різко погіршилося саме останнім часом, зокрема після мобілізації. У липні цього року опитування показували, що за мирні переговори виступають лише 30% росіян.  

За даними Медузи, ці дані збігаються з результатами жовтневого опитування "Левада-Центру" – єдиного великого незалежного соціологічного центру в Росії, де "за" і "скоріше за" мирні переговори виступили 57% респондентів; "за" і "скоріше за" продовження бойових дій – 27%.

Директор "Левада-Центру" Денис Волков у розмові з "Медузою" зазначає, що кількість росіян, які виступають за переговори з Україною, почала швидко зростати після оголошення мобілізації 21 вересня.

"Це небажання громадян особисто брати участь у воєнних діях. Їхня підтримка (бойових дій - ред.) залишається високою, але бажання людей особисто брати в цьому участь досить невелике. Крім того, підтримка від самого початку була декларативною на тлі того, що люди це сприймали як щось, що їх не стосується – "життя триває і навіть налагоджується". Наразі ризики зросли і люди хочуть, щоб переговори вже розпочалися", - розповів він.

За словами двох джерел видання, близьких до адміністрації президента Росії, з цієї причини Кремль у майбутньому планує обмежити кількість відкритих опитувань про ставлення росіян до війни. За словами джерела, "наміряти зараз можна всякого, краще цього не робити".

Один із політтехнологів, які співпрацюють з адміністрацією президента РФ, також заявив, що зараз "динаміку (ставлення росіян до війни - ред.) краще не давати".

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі