п’ятниця, 31 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, яким буде клімат України в найближчі 50 років

Мартирос Григорян


Наука

Стало відомо, яким буде клімат України в найближчі 50 років

views264

17.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

У найближчі 50 років тропічні ночі — яскравий кліматичний показник —  стануть нормою для жителів України. Це явище, за якого влітку температура вночі не опускатиметься нижче +20 градусів. 

Про це розповіла вчена-кліматологиня Світлана Краковська в інтерв'ю Українській правді, передає «Патріот Донбасу». 

За словами кліматологині, глобальною проблемою для світу стало збільшення концентрації CO₂ в атмосфері Землі. В результаті планета швидше нагрівається, а клімат змінюється в бік потепління. 

Світлана Краковська наголосила, що кліматичне літо, яке в нас настає, коли середньодобова температура перевищує 15 градусів, буде набагато довшим — триватиме на півдні не три місяці, а п‘ять. Три з них будуть з тропічними ночами. 

«Але це за найжорсткішого сценарію — якщо нічого не робити. Я, чесно кажучи, дуже сподіваюсь, що такого не трапиться. Бо це буде пекло», — пояснює пані Краковська. 

«Цей ефект — це якраз наші «гойдалки»: то холодно, то дуже гаряче, то не було снігу минулої зими, то випала велика кількість. Це направду ті ж «гойдалки», які відбуваються з кригою в Арктиці, і з течіями в Атлантиці – Атлантичний сектор формує погоду в Україні. Також на нас впливає Сибірський антициклон — коли він стає потужнішим, то блокує проходження циклонів, які приносять нам дощі й тепло», — підсумувала вчена під час інтерв'ю. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі