понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, скільки українців за роки Незалежності стали користуватися українською мовою в побуті: дослідження

Мартирос Григорян


Суспільство

Стало відомо, скільки українців за роки Незалежності стали користуватися українською мовою в побуті: дослідження

views780

08.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Згідно з результатами соціологічного дослідження, у 2021 році понад половина громадян — 50,8% спілкується в побуті виключно українською, в 1992 році таких українців було 36,8%.

Утім, попередні дані свідчать, що кількість тих, хто спілкується й українською, і російською, є доволі нестабільною. 27,6% — російською мовою; 21,3% — російською та українською. 

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє Слово і Діло з посиланням на дані Інституту соціології НАН України. 

Також проведений аналіз дослідження відзначає  нестабільну динаміку серед тих, хто говорить двома мовами. Тут результати опитування коливаються. Наприклад, у 1992 році до такого населення відносило себе 32% опитаних. Найменше таких людей було у 2006 році — 19,9%, а у 2015 році показник знову виріс до 30,4%.

Звичайно ж, після подій 2014 року поширеність української мови у побуті зростала, що, імовірно, пов’язано з початком агресії РФ. Але, не так стрімко, як у 2017. Вже тоді українці почали усвідомлювати всю важливість використання державної мови, відчувати себе справжніми патріотами.

Варто зазначити, що 16 липня цього року в Україні вступили нові норми Закону про мову. Ті норми, що набули чинності, передбачають поширення української на телебаченні та у кіноіндустрії, виданні та продажі книжок, екскурсійному бізнесі та туризмі.


Динаміка мовних настроїв в Україні /Інфографіка Слово і Діло/