понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
США попереджали Німеччину про загрозу атак на трубопроводи на Балтиці – Spiegel

Світлана Макарова


За кордоном

США попереджали Німеччину про загрозу атак на трубопроводи на Балтиці – Spiegel

views101

28.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Центральне розвідуправління США попереджало федеральний уряд Німеччини про загрозу нападів на газопроводи у Балтійському морі. 

Про це повідомляє Der Spiegel.

Зазначається, що ЦРУ ще кілька тижнів тому повідомляло Берлін про можливість атак на газопроводи в Балтійському морі. Це підтвердили виданню кілька людей, знайомих із ситуацією.

Загроза атак на мережу трубопроводів та підводних кабелів у Балтійському та Північному морях розглядалася військовими міністерствами ще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

"Глобальні підводні мережі є надзвичайно важливими для енергопостачання, а також для стабільності роботи Інтернету, але, незважаючи на їх значущість, вони, як і раніше, погано захищені від атак або актів саботажу", – сказав виданню представник Бундесверу. 

Він також вважає, що інцидент на газопроводі Північний потік показує, що загроза, можливо, навіть недооцінена.

Нагадаємо, 27 вересня поліція Швеції повідомила, що вважає причиною аварії на газопроводах "прямий саботаж". Водночас міністр нафти та енергетики Норвегії Тер'є Осланд заявив, що його країна запроваджує "режим підвищеної готовності" на своєму континентальному шельфі, причому однією з передумов для запровадження таких заходів повідомлення про збільшення активності дронів.

26 вересня вийшли з ладу три з чотирьох ниток російських газопроводів Північний потік-1 та Північний потік-2. Данська армія зафіксувала витік газу у двох різних місцях у Балтійському морі неподалік берегів острова Борнгольм.

Шведські та данські сейсмологи зареєстрували сильні підводні вибухи на маршрутах російських газопроводів Північний потік-1 та Північний потік-2. Перший із них було зафіксовано о 2:03 ночі, другий – увечері о 19:04.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі