понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Слов’янськ простився з 99 воїнами Другої світової війни, знайденими пошуковцями загону «Плацдарм»

Мартирос Григорян


Суспільство

Слов’янськ простився з 99 воїнами Другої світової війни, знайденими пошуковцями загону «Плацдарм»

views166

07.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Слов’янську простилися з 99-ма воїнами Другої світової війни, останки яких були знайдені пошуковцями Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм». 

 

Саме вони «підняли» із землі колишнього Слов’янського району останки воїнів Другої світової. 

 

Як передає «Патріот Донбасу», про цю подію 6 травня 2021 року було повідомлено на вебсайті Слов’янської міської ради. 

 

«Дев’яносто дев’ять бійців Другої світової війни будуть перепоховані завтра, 7 травня, у братській могилі села Нікольське. Сьогодні біля пам'ятника Слави у парку Шовковичний відбулося прощання з героями, полеглими у боях за рідну землю три чверті століття тому», — йдеться у повідомленні. 

 

Як розповів керівник Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» місії «Чорний тюльпан» Олексій Юков, усього було знайдено 112 героїв далекої війни. Ідентифікувати вдалося лише шістьох із них. Серед тих, кому змогли повернути імена, є громадяни України, Казахстану, Білорусі, РФ. Їхні останки вже передані представникам інших держав. Воїни після майже вісімдесяти років небуття повернуться у рідну землю. Ще семеро бійців знаходяться на ідентифікації у Києві. Пошуковці не втрачають надії, що й вони не залишаться безіменними героями. 

 

На церемонії прощання були присутні пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» місії «Чорний тюльпан», представники Слов’янської міської ради, представники НГУ, Нацполіції, військкомату, батьки загиблого бійця ООС, морського піхотинця Романа Напрягла та небайдужі громадяни міста. 

 

Пошуковики загону «Плацдарм» були нагороджені Почесними грамотами від Слов’янської міської ради. 

 

Офіційна церемонія прощання завершилася покладанням квітів на труни з останками бійців Другої світової війни.

 

Слід нагадати, що Асоціацією дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» місії «Чорний тюльпан» проведено багато пошукових робіт, чимало бійців знайдено. Деяким з них вдалося повернути імена і навіть сім’ї: розшукано рідних та близьких загиблих.