вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Системи HIMARS з'являться на озброєнні Естонії: що відомо

Cіпратов Роман


Озброєння та техніка

Системи HIMARS з'являться на озброєнні Естонії: що відомо

views136

03.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

Естонія підписала договір про закупівлю у США реактивних систем залпового вогню HIMARS виробництва компанії Lockheed Martin.

Відповідну угоду укладено між Державним центром оборонних інвестицій Естонії (RKIK) та американським агентством зі співробітництва в галузі оборони та безпеки (DSCA), передає Укрінформ.

Наголошується, що загальна вартість контракту становить понад 200 мільйонів доларів, що стане найбільшим оборонним контрактом в історії Естонії.

«У рамках договору, окрім реактивних систем залпового вогню, Естонія також придбає боєприпаси та засоби зв'язку. Також угода включає вирішення питань, пов'язаних з навчанням і логістикою. Зокрема, пакет включає різні типи ракет з дальністю ураження від 70 до 300 кілометрів», – розповів глава відділу озброєнь RKIK Раміль Ліпп.

У свою чергу, представник Генерального штабу Сил оборони Естонії підполковник Каарел Мяесалу зазначив, що реактивні системи залпового вогню HIMARS – це новий і важливий крок у розвитку обороноздатності Естонії.

«Цей крок дає можливість завдавати значного ураження противнику ще до того, як він вступить у зіткнення з нашими піхотними частинами. Йдеться про стандартну систему НАТО, яка сприяє всебічній співпраці з іншими союзниками Альянсу», ‒ зазначив він.

Як повідомлялося, Латвія та Литва також мають намір придбати у США реактивні системи залпового вогню HIMARS. Перші постачання очікуються у 2024 році.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі