п’ятниця, 01 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Швейцарія конфіскує активи соратника Януковича на 104 млн доларів

Наталя


За кордоном , Події

Швейцарія конфіскує активи соратника Януковича на 104 млн доларів

views56

25.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Швейцарія готує арешт активів соратника експрезидента-втікача Віктора Януковича Юрія Іванющенка на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків (близько $104 млн).

Про це йдеться у пресрелізі Федеральної ради Швейцарії.

«На засіданні 25 травня 2022 року Федеральна рада ухвалила рішення про порушення справи про адміністративну конфіскацію активів, заморожених у Швейцарії після української революції у лютому 2014 року. Таким чином, Швейцарія підтримує Україну, яка стикається з певними труднощами у своїх зусиллях щодо конфіскації цих активів. Ці труднощі посилилися з початком війни в Україні», - йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується, що сьогоднішнє рішення швейцарського уряду не пов'язане із санкціями, запровадженими проти рф у 2022 році.

Федеральна рада доручила міністерству фінансів порушити справу про конфіскацію у Федеральному адміністративному суді (FAC), йдеться у заяві.

«Судовий розгляд стосується активів Юрія Іванющенка та його сім'ї на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків. FAC визначить, чи дотримані умови конфіскації. Якщо після закінчення судового розгляду активи будуть остаточно конфісковані, вони будуть повернуті Україні», - зазначається у пресрелізі.

Процедура конфіскації заснована на Законі про іноземні незаконні активи (FIAA), який застосовується лише у виняткових випадках. Він дозволяє конфіскацію активів іноземних політично значущих осіб, але за дотримання певних умов. Зокрема, необхідно, щоб судова система іноземної держави намагалася конфіскувати активи, але не змогла цього зробити.