п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Що відомо про контрбатарейні системи з останнього пакету військової  допомоги США Україні (відео)

Олександр Слов'янець


Озброєння та техніка

Що відомо про контрбатарейні системи з останнього пакету військової допомоги США Україні (відео)

views383

20.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

В останньому  пакеті допомоги Україні від США  вартістю 800 мільйонів доларів існує така опція, як постачання контрартилерійських  систем  AN/TPQ-36. Такі системи вже постачалися в Україну, починаючи з 2015 року. Вони були більш відомі під назвою контрбатарейні радари.  Починаючи з першого постачання  AN/TPQ-36 в Україну було відправлено 13 таких систем.

Системи AN/TPQ-36 стоять на озброєнні 15 країн світу, серед яких є, як члени НАТО та і країни, які не входять до альянсу.     

Останній раз про постачання контрбатарейних радарів було заявлено у травні 2019 року. Тоді в Україну було доставлено дві таких системи.

Наразі відомо, що США передадуть, або вже передали, 10 таких контрбатарейних радарів.

Можливості AN/TPQ-36

AN/TPQ-36  є радіолокаційною станцією контрбатарейної боротьби.   Система  призначена для виявлення та відстеження пострілів артилерії та ракетних пусків, забезпечення контрбатарейного вогню. Крім того, AN/TPQ-36  може використовуватися для коригування артилерійського вогню своїх підрозділів.

AN/TPQ-36 автоматично визначає місце розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї за максимальної дальності 24 км (для ракетних пусків). Визначення позицій відбувається з виявлення першого пострілу.

Точність визначення положення артилерії противника  - 50 м.

Ефективна дальність виявлення для ствольної артилерії – 14,5 км, мінометів – 18 км.

Час підготовки для роботи – 15 хвилин.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі