понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ попередила про небезпеку для українських заробітчан в Росії

Медіа-група Патріот Донбасу


Суспільство

СБУ попередила про небезпеку для українських заробітчан в Росії

views1330

28.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки проаналізувала ситуацію з трудовою міграцією українських громадян до РФ, підкресливши особливу зацікавленість російських спецслужб і небезпеку, яка загрожує заробітчанам при контакті з ними.

Аналіз ситуації, яка склалася у сфері трудової міграції громадян України до Російської Федерації, вказує на значний спад потоку трудових мігрантів до Росії. Незважаючи на це, у пошуках заробітку українці продовжують регулярно виїздити до РФ. При цьому, аналіз ситуації у сфері трудової міграції громадян України до РФ за період 2020-2021 років дуже добре відображає відношення між українськими заробітчанами та російськими спецслужбами. Згідно з наявною інформацією, спецслужби РФ активно залучають переважну більшість українських «гастарбайтерів» до співпраці: передачі відомостей, ведення пропаганди і навіть участі у незаконних збройних формуваннях «ЛНР» та «ДНР», використовуючи при цьому до затриманих українських громадян, зазвичай, украй жорстокі, зухвалі та нещадні методи та шантаж. Непоодинокими є факти застосування фізичних і психологічних тортур при повній безкарності представників російських спецслужб. 

Також зазначимо, що дії громадян України, які погоджуються на співпрацю з іноземними спецслужбами, підпадають під ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ст. 111 КК України («Державна зрада»). За діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої. В той же час, від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, якщо вони на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинили і добровільно заявили органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.

Тому, якщо ви через ті або інші обставини вимушені відвідувати територію Російської Федерації, дотримуйтеся запобіжних заходів, а у разі посягань спецслужбами на свободу громадян України та членів їх сімей, у тому числі з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності, пам'ятайте, що консульський відділ Посольства України в РФ, а також Служба безпеки Україна завжди гарантує вам захист і допомогу. Тому, якщо ви все ж таки опинились в умовах, коли вимушені працювати чи перебувати в Росії – збережіть ці контакти:

Посольство України в РФ: м. Москва, телефон: +7 (495) 629-46-81; e-mail: emb_ru@mfa.gov.ua

Гаряча лінія ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, телефони: (06264) 3-03-33, e-mail: usbu_don@ssu.gov.ua

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі