субота, 28 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
СБУ оприлюднила нові докази інституційної присутності Росії в ОРДЛО (ВІДЕО)

Наталя


Новини

СБУ оприлюднила нові докази інституційної присутності Росії в ОРДЛО (ВІДЕО)

views863

25.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна отримала нові докази інституційної присутності РФ на окупованих нею територіях Донецької та Луганської областей. Так у самопроголошеній «ДНР» завершується так зване «реформування» сфери освіти та науки, що передбачає повний перехід на стандарти Росії.

Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України.

Так, співробітники СБУ встановили, що у 2016 році окупаційна влада «ДНР» прийняла відповідну концепцію на 2016-2021 роки. Активна фаза псевдореформи припала на період з 2020 по 2021 рік. Водночас інституційна інтеграція «ДНР» до складу Росії почалася вже з 2017 року.

За інформацією, задля переведення сфери освіти в окремих окупованих районах Сходу України на стандарти РФ, російський президент Володимир Путін підписав указ № 74, яким РФ почала визнавати дипломи, видані вишами так званої «республіки».

У зв’язку з цим, вже у 2019−2020 роках випускникам «навчальних закладів» ОРДЛО, акредитованих в Росії, було видано понад 2,5 тисячі дипломів державного зразка РФ, а за період з 2014-го їх численність сягає понад 8 тисяч.

«Видача офіційних документів РФ організаціям, установам та закладам, розташованим на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури так званих «ДНР» та «ЛНР», — йдеться у повідомленні.

Згідно з даними відомствадепутат Держдуми Геннадій Онищенко особисто був присутнім на церемонії вручення випускникам «дипломів» в Донецьку у 2020—2021 роках, а офіційні документи, які стосуються політики РФ щодо окупованих територій України, підписують російські посадовці.

Крім того, СБУ має докази, щодо російського громадянства псевдоміністра освіти так званої «ДНР» Михайла Кушакова, який перебуває у званні підполковника запасу органів державної безпеки Росії.

Також відомо, що у 2002 році чинний «міністр освіти ДНР» працював у цій галузі в окупованому Росією Придністров'ї, а у 2015-му переїхав до підконтрольного РФ Донецька.