понеділок, 28 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Розгляд резонансної справи по сприянню тероризму  не відбувся: деталі та подробиці

Олександр Слов'янець


Події , Право

Розгляд резонансної справи по сприянню тероризму не відбувся: деталі та подробиці

views613

09.11.2021

Подiлитися у соц.мережах

Справа Віктора Воропаєва, в якій він є обвинуваченим у посяганні на територіальну цілісність України та сприянні терористичній організації, розглядається у суді вже майже два роки. Наразі  справа знаходиться на етапі розгляду письмових доказів. Це, напевно, друга за резонансом кримінальна справа щодо подій 2014 року у Слов’янську після справи Штепи.

Чергове засідання, яке було призначено на 9 листопада, не відбулося через те, що не було одного з суддів трійки – Ігоря Мінаєва. Суддя Сергій Пронін, що головує у процесі, не став пояснювати (бо це його право), чому немає судді Мінаєва.

Існує припущення, що суддя Мінаєв не брав участь у засіданні через розгляд його справи у Вищому антикорупційному суді 11 листопада у Києві.   

Розгляд справи Віктора Воропаєва, колишнього заступника Вадима Ляха, по суті практично припинився, починаючи з вересня минулого року. Саме у вересні 2020 року прокурор по справі заявив, що вже прийшли результати експертизи, які свідчать що на аудіозапису сесії голоси Воропаєва та Пономарьова. Але у того, що справа «зависла», є й об’єктивні причини.

Один із суддів колегії був досить довго на лікарняному. Потім відбулася заміна прокурора. 

У судовому процесі сторона обвинувачення вже озвучила стенограму того, як у Слов’янську здавали Україну. Тоді адвокат Воропаєва Юлія Семенчук заявила, що стенограма не може бути доказом.                       

У Воропаєва, який у 2014 році головував на сесії міської ради, коли ухвалювалися злочинні рішення про призначення терориста Пономарьова головою виконкому, про організацію так званого референдуму, на теперішній час немає жодного запобіжного заходу. Суд відмовив прокуратурі на початку червня цього року у продовженні запобіжного заходу у вигляді особистих зобов’язань для фігуранта справи по тяжкому злочину проти безпеки держави.                  

Обвинувальний акт знаходиться у Слов’янському міськрайонному суді з 30 січня 2020 року. Розгляд справи почався у лютому минулого року. Саме кримінальне провадження було зареєстроване у липні 2018, а підозра Віктору Воропаєву була оголошена у листопаді 2019.  На початку процесу справа розглядалася приблизно раз на два тижні. У цій справі є досить багато свідків, серед яких і нинішній керівник ВЦА Слов’янська Вадим Лях, а також колишні депутати, чиновники місцевого самоврядування. 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі