вівторок, 07 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росіяни вербують африканських студентів на війну з Україною – ЗМІ

Світлана Макарова


За кордоном

Росіяни вербують африканських студентів на війну з Україною – ЗМІ

views131

27.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Африканських студентів, що навчаються в одному з російських університетів, намагалися завербувати до ПВК "Вагнера", щоб відправити на війну проти України. Тих, хто відмовиться, погрожували позбавити стипендій та підвищити вартість навчання.

Про це розповіли африканські студенти південного федерального університету, що в Ростові-на-Дону, передає The Daily Beast.

Видання пише, що офіційні особи університету намагалися переконати студентів прийняти пропозицію або від російської армії, або від пвк "вагнера" та поїхати на війну. За участь у бойових діях на боці росії обіцяли від 3 до 5 тисяч доларів.

Натомість за відмову погрожують підвищенням оплати за навчання та позбавленням стипендій. Такі пропозиції лунають вже упродовж останніх трьох місяців.

"Троє чиновників, які зустрічали нас у нашому гуртожитку, намагалися переконати воювати за росію. Вони сказали, що ми можемо недовго повоювати в Україні, заробити стільки грошей, а потім повернутися до росії, щоби продовжити своє навчання. Вони кілька разів нагадували нам, що деякі африканці вже воюють в Україні та заробляють добрі гроші", – зазначили студенти.

До лав окупантів намагаються завербувати також співробітники ФСБ. Студенти поскаржилися, що до них часто підходили поліцейські або ж військові у парку.

"Куди б ми не пішли, люди намагаються переконати нас воювати в Україні. Тиск такий сильний", – наголосив студент з Сенегалу.

Співрозмовники The Daily Beast переконували, що не планують їхати на війну. Втім, зазначили, що їм відомо про інших студентів, які опинилися у фінансовій пастці та розглядають пропозиції загарбників.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі