понеділок, 30 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Стало відомо, скільки українських громадян перебувають у російських в'язницях

Наталя


Російська агресія , Суспільство

Стало відомо, скільки українських громадян перебувають у російських в'язницях

views10291

02.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

У в’язницях окупованого Криму та Росії знаходиться 121 громадянин України, 86 з них — кримські татари. Також на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей в ув'язненні за проукраїнську позицію перебуває 300 людей.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час виступу на Київському Безпековому Форумі.

«Нам треба враховувати ситуацію, що по тюрмах, по в'язницях у РФ та в окупованому Криму (знаходяться — ред.) 121 громадянин України, з них 2 жінки, одна — дуже літня. Зокрема, 86 кримських татар, яких просто за те, що вони інакше думають (посадили до — ред.) в'язниць, і всіх інших українців — теж», — уточнила омбудсмен.

За словами Денісової, 106 українців перебуває у в’язницях Російської Федерації. Решта — в окупованому Криму. Значна частина з цих людей раніше була засуджена на великі терміни відбування покарання, а саме 14, 16, 20 років тощо.

За інформацією, деякі політв'язні вже відбули своє покарання, Зокрема, йдеться про так званих «диверсантів». Крім того, практично всі активісти «Кримської солідарності» наразі знаходяться у катівнях.

Денісова додала, що ще гірша ситуація зараз в ОРДЛО, де в ув'язненні за проукраїнську позицію перебуває 300 людей. Однак, отримати до них доступ українській владі набагато важче через дії окупаційних адмінистрацій.

Уповноважена з прав людини підкреслила, що бранців Кремля важко захистити. Це можна зробити лише, якщо щодня говорити про них. Своєю чергою, Росія вважає політв'язнів громадянами РФ та перешкоджає доступу Консула до них.

Під час свого виступу Денісова наголосила, що Україна пам'ятає про кожного незаконно ув'язненого на тимчасово окупованих територіях та кожного з них поверне додому.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі