субота, 28 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія перекине на Донбас оновлені ЗРГК «Панцир-С1» для полювання за «Байрактарами»

Наталя


Російська агресія , ООС , Події , Озброєння та техніка

Росія перекине на Донбас оновлені ЗРГК «Панцир-С1» для полювання за «Байрактарами»

views1258

16.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська Федерація через неконтрольовані ділянки кордону планує приховано перекинути на тимчасово окуповану територію Донбасу оновлені зенітно-ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1» власного виробництва.

Про це повідомила міжнародна волонтерська спільнота «InformNapalm».

«Після того, як російські ЗРГК «Панцир-С1» показали свою низьку ефективність проти ударних БПЛА Bayraktar TB2 в бойових діях у Лівії, Сирії та у Нагірному Карабаху, Російська Федерація прагне взяти хоча б мінімальний реванш, щоб не втрачати контракти від інших держав на закупівлю цього типу комплексів», — йдеться у повідомленні.

За даними волонтерів, під час бойових дій в Сирії та Лівії втрати російських «Панцир-С1» склали щонайменше 23 одиниці. Водночас втрати ударних БПЛА — у рази менші.

Більшість ЗРГК виробництва РФ була знищена саме високоточними боєприпасами МАМ-L, скинутими з БПЛА Bayraktar TB2. Це безумовно вдарило по іміджу Росії як виробнику зброї.

Саме тому у Москві оголосили про «глибоку модернізацію комплексу» та створення оновленого «Панцир-С1М», якому російські пропагандистські ЗМІ останні 6 місяців активно створюють імідж «вбивці дронів» та акцентують, що нібито новий російський ЗРГК може знищувати «всі типи БПЛА, включно з ударними».

Такий піар-хід частково спрацював, і Росії вдалось підписати декілька контрактів на постачання цих комплексів М’янмі та Сербії.

Тому щоби переконати у надійності нових систем «Панцир-С1» Росія прагне збити хоча би один БПЛА Bayraktar TB2 на Донбасі та зробити приховане документування цього процесу для презентації своїм союзникам та потенційним покупцям.

Попри те, що тимчасово окупована територія Донецької та Луганської областей насичена значною кількістю новітніх російських засобів РЕБ/РЕР, які неодноразово були зафіксовані спостерігачами, РФ досі не вдалося збити жодного «Байрактару».

Також в організації повідомляють про «план Б» окупантів, згідно з яким, якщо фактично збити ударні БПЛА на сході України не вдасться, Росія проведе інформаційно-психологічну маніпуляцію та фальсифікацію фактів. В окремі райони Донецької та луганської області просто завезуть уламки збитих у Сирії «Байрактарів», які будуть представлені як «нова перемога ППО незаконних збройних формувань» (для міжнародної спільноти, щоб не викривати незаконні поставки РФ зброї в ОРДЛО).

Використовуючи Донбас як військовий майданчик для випробувань свого озброєння у бойових умовах, Росія планує вирішити одразу декілька тактичних і стратегічних завдань, пов’язаних як з агресією проти України, так і з експортом озброєння власного виробництва, яка швидко втратила свій імідж під час боїв на Близькому Сході.

Волонтери не виключають можливість того, що, намагаючись вполювати українські ударні БПЛА, і сам новітній російський «Панцир-С1М» може стати їхньою мішенню. На відміну від Лівії та Сирії перед російськими комплексами на Донбасі стоїть складніше завдання: не потрапити навіть на фото або відео з БПЛА та у фокус спостерігачів.