неділя, 14 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Росія не буде вирішувати, чи вступить Україна до НАТО — Столтенберг

Наталя


За кордоном , Події , Політика

Росія не буде вирішувати, чи вступить Україна до НАТО — Столтенберг

views1481

02.12.2021

Подiлитися у соц.мережах

Виключно Україна та 30 країн-членів НАТО будуть вирішувати питання щодо вступу України до альянсу. Росія не має права голосу та вето.

Про це повідомив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йенс Столтенберг на пресконференції за підсумками зустрічі глав МЗС країн альянсу, передає пресслужба НАТО.

Так він прокоментував пропозицію російського президента Путіна «юридично закріпити» відмову від розширення НАТО на схід.

«Тільки Україна та 30 союзників по НАТО вирішують, коли Україна буде готова приєднатися до НАТО. Росія не має права вето. Росія не має права голосу. Й Росія не має права створювати сферу впливу, намагаючись контролювати своїх сусідів», — зазначив Столтенберг.

За його словами, підтримка НАТО територіальної цілісності України «залишається непохитною», а офіційний Київ є «близьким та високо цінованим партнером».

Генеральний секретар Альянсу наголосив, що будь-яка майбутня російська агресія проти України коштуватиме дорого і спричинить серйозні політичні та економічні наслідки для Росії.

Нагадаємо, Росія вимагає «юридичних гарантій», що Україна не увійде до НАТО. Задля цього президент країни-агресора РФ Путін запропонував розпочати «предметні переговори».