неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Радість зі сльозами на очах: сім років тому українські військові звільнили Авдіївку

Мартирос Григорян


Суспільство

Радість зі сльозами на очах: сім років тому українські військові звільнили Авдіївку

views464

30.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

У цей день, 30 липня 2014 року, українські військові звільнили від проросійських бойовиків місто Авдіївка. 

Операція зі звільнення міста тривала три важких доби. Розпочата була 28 липня 2014 року, коли українські збройні сили почали витісняти підрозділи незаконних збройних формувань так званої «ДНР», підконтрольні Російській Федерації, з Авдіївки. НЗФ контролювали місто від квітня 2014 року. 

Українські воїни регулярно відбивали атаки російських окупантів, які намагалися знову взяти Авдіївку під свій контроль. Ворог був настільки близько, що бої тривали навіть із застосуванням ручних гранат. 

Остаточно місто було звільнено 30 липня 2014 року, коли Збройні Сили України, інші складові сектору безпеки й оборони та добровольчі підрозділи відновили контроль над старою частиною міста.

У визволеному місті підрозділи сил антитерористичної операції виявили склади з боєприпасами та продовольством, а також катівню із жертвами бойовиків.

Зі слів очевидців, патріотично налаштовані місцеві мешканці чекали звільнення міста від терористів і зустрічали українських військових зі сльозами радості на очах.

Після визволення Авдіївка ще довгий час залишалася однією з найгарячіших точок війни на Донбасі. Проросійські окупанти обстрілювали її з важкої артилерії. Проте сьогодні місто відновлюється. 

Слід нагадати, що на  момент визволення в місті залишалося всього 7 тисяч жителів. Чисельність населення Авдіївки станом на сьогодні складає майже 33 тисячі мешканців.

Зараз працюють усі державні установи та найбільше коксохімічне підприємство у Європі — Авдіївський коксохімічний завод. Відновлено більшість будинків, функціонують соціальні заклади, зокрема школи та садочки. 

Редакція «Патріот Донбасу» схиляє голови в пошані перед світлою пам'яттю загиблих оборонців Авдіївки та промзони. Висловлюємо вдячність усім воїнам-визволителям за бойовий Героїзм і звитягу. 

За сім важких років Україна отримала нову генерацію українських лицарів — хоробрих патріотів, які відважно боронять рідну країну від окупантів. Їхня відданість військовим традиціям української народу та нескореність духу є прикладом для молодого покоління. 

Від щирого серця всім жителям Авидівки бажаємо міцного здоров’я, щастя та добробуту! Зі святом вас! З днем визволення! 

Слава Україні! Героям Слава!