субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Прикордонники поскаржилися на окремі категорії громадян, що провокують конфлікти у пунктах пропуску

Світлана Макарова


Суспільство

Прикордонники поскаржилися на окремі категорії громадян, що провокують конфлікти у пунктах пропуску

views94

29.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Окремі категорії громадян громадяни, попри встановлені обмеження, свідомо та навмисно вирушають на державний кордон та створюють конфліктні ситуації у пунктах пропуску, намагаючись використати конфліктну ситуацію для отримання дозволу на виїзд з України.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Зазначається, що цодобово прикордонникам на законних підставах доводиться виносити рішення про відмову в перетинанні кордону. Нерідко особи називають рішення, які їх не влаштовують, незаконними.

У Державній прикордонній службі України наголошують, що вони діють в рамках чинного законодавства. Громадянам, які вважають, що їхні права порушені, прикордонники рекомендують розв'язувати відповідні питання не шляхом конфлікту, а у правовий спосіб.

Також у повідомленні наголошується, що за невиконання вимоги посадових осіб Державної прикордонної служби України передбачена адміністративна відповідальність.

Вкотре нагадуємо, що виїзд з України громадян України в умовах воєнного стану здійснюється не на підставі приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а відповідно до вимог Правил перетинання державного кордону громадянами України, якими визначено категорії чоловіків, які можуть перетинати кордон, та переліки підтверджуючих документів, які мають бути надані під час прикордонного контролю.

Цими Правилами, зокрема, обмежене право перетинання кордону на виїзд з України і військовозобов’язаним особам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, визначеним в абзацах другому – восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема, і студентам.

Один з випадків конфліктної ситуації через відмову у пропуску студенту мав місце на Львівщині. В мережі поширили відео начебто затримання прикордонниками такої особи в одному з пунктів пропуску.

Користувачі, які поширили відео, повідомляють, що прикордонники діють незаконно стосовно громадян. Інформуємо, що даний громадянин, уже вдев’яте намагався виїхати за кордон. Отримавши чергову відмову, 21-річний молодик почав обурюватися і відмовлявся покинути територію службового приміщення Держприкордонслужби та пункту пропуску загалом.

При цьому, при кожному факті відмови у перетинанні кордону на виїзд з України цьому молодику документально доводилося рішення про відмову, в якому зазначалися конкретні норми законодавства, згідно з якими діють прикордонники.

За злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі прикордонника під час виконання ним службових обов’язків, пов’язаних зі здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України, відносно порушника було складено адміністративний протокол за ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Рішення про відповідальність будуть приймати судові органи.

«Закликаємо громадян завчасно, до перетину кордону, уважно вивчати норми законодавства, що регламентують перетин кордону і не створювати конфліктних ситуацій», – підкреслили прикордонники.

Нагадаємо, що під час дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років для підтвердження підстав для виїзду за межі України мають надати відповідні підтверджуючі документи, а деякі взагалі не мають права на виїзд з України.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі